VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05-05-2024

1. Przeżywamy 6 niedzielę Wielkanocną, pierwsza niedziela miesiąca. Modlimy się za Nasze Róże Różańcowe i naszych Dobrodziejów parafii. Dzień Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, niech Chrystus Eucharystyczny ma w opiece Nasze 21 dzieci i ich rodziców.
  2. Bóg zapłać rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za przygotowanie swoich dzieci do przyjęcia Komunii Świętej , Bóg zapałać za dekorację Kościoła i obejścia koło kościoła do tej wielkiej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Bóg zapałać za ofiary dzisiejsze na tacę inwestycyjne na prace remontowe w piwnicy w budynku naszej plebanii. Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj msze święte w porządku niedzielnym, o godzinie 10:30 msze święta Pierwszokomunijna naszych dzieci z klasy III.
  5. W tygodniu msze święte od poniedziałku do soboty o godzinie 7:00 oraz o godzinie 18:00 z wyjątkiem wtorku gdzie msza święta i nabożeństwo majowe będą o godzinie 19:00 z powody pielgrzymki dzieci Pierwszokomunijnych do Kalwarii.
  6. Zapraszam w tym tygodniu na nabożeństwa Majowe do kościoła zwłaszcza dzieci.
  7. Biały tydzień przeżywają dzieci Pierwszokomunijne. Zapraszam przez cały tydzień na godzinę 18:00 do kościoła z wyjątkiem wtorku gdzie biały tydzień będzie na pielgrzymce dzieci i rodziców do w Kalwarii i Wadowic. We środę dzieci wspierają swoich rówieśników w krajach misyjnych modlitwą i ofiarami w specjalnych kopertkach. Biały tydzień kończymy w niedzielę 12 maja na mszy świętej o godzinie 10:30.
  8. W tym tygodniu przeżywamy w poniedziałek, wtorek i środa kwartalne dni o urodzaje. Zapraszam na modlitwę o urodzaje z procesją koło kościoła do krzyża w poniedziałek o godzinie 18:00, wtorek o godzinie 19:00, środa o godzinie 18:00. Po procesji będzie dopiero msza święta z nabożeństwem majowym.
  9. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klasy IV będzie w najbliższą niedzielę 12 maja o godzinie 12:00. Zapraszam dzieci i rodziców.
  10. Najbliższa niedziela 12 maja to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  11. W Piątek 10 maja rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 12. W sobotę najbliższą zapraszam do pomocy, zaległa pomoc, mieszkańców Centrum Góra, sprzątanie koszenie trawy malowanie poręczy przy parkingu koło nowego cmentarza, proszę przynieść sprzęt do koszenia.
  12. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół rodzinom w tym tygodniu Łazarczyk Zofia i Józef, Smoroński Zofia i Stanisław, Kulig Barbara i Józef, Turkiewicz Bogumiła i Bronisław, Bubula Anna . Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. Na ten tydzień kościół dajemy pod opiekę rodzin Papież Maria i Stanisław, Sewiłło Agata i Paweł, Dyląg Teresa i Władysław, Matacz Mariola i Aleksander, Łazarczyk Józefa i Leszek. Sprzątanie w sobotę od g 9:00.
  13. W liturgii tego tygodnia w poniedziałek święto Św. Filipa i Jakuba apostołów, we środę uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczn. głównego patrona naszej diecezji. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy błog. Bożego i zdrowia.
  14. Zachęcam do nabywania prasy religijnej.

WIELKI TYDZIEŃ - TRIDUUM PASCHALNE - CZUWANIA

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2024
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

Rekolekcje Szkolne w Wielkim Poście dla Dzieci i Młodzieży - szkoła podstawowa