Parafia Wilkowisko

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14-07-2024

1. Przeżywamy 15 niedzielę zwykłą, spokojnie realizujemy zgodnie z wolą Boża kolejny tydzień naszego życia.
  2. Dzisiaj msze święte w porządku niedzielnym z dodatkową mszą świętą o godzinie 12:00.
  3. W tygodniu msze święte od poniedziałku do soboty o godzinie 7:00 oraz o godzinie 18:00. We środę nowenna modlimy się o dobry czas żniw dla naszych rolników.
  4. Bóg zapłać za wasze ofiary inwestycyjne z ostatniej niedzieli na pokrycie kosztów małego grobowca dla gospodyni plebańskiej. Złożyliście ofiarę na ten cel w kwocie 3568 złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom. Resztę brakującej kwoty do 5 tysięcy złotych pokryłem z własnych pieniędzy. Zapłaciliśmy koszta związane z wykonaniem tego grobowca.
  5. W najbliższy piątek 19 lipca przyjmujemy śniadaniem pielgrzymów z Węgier w pielgrzymce do Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Będzie około 70 osób. Zachęcam aby wesprzeć pielgrzymów, jak to czynicie każdego roku. Produktami do jedzenia, napojami, można też złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Każda pomoc dla pielgrzymów mile widziana.
  6. W następny wtorek 23 lipca organizujemy bezpłatny wyjazd całodniowy do Rabkolandu w Rabce dla naszych dzieci. Wyjazd będzie około 8:15 rano powrót około do około 19:00 wieczorem. Proszę rodziców by zapisywali dzieci w zakrystii lub kancelarii osobiście bo trzeba podpisać zgodę dla dziecka na wyjazd. Mam ponad 40 miejsc dla dzieci na wyjazd.
  7. Bóg zapłać za wczorajszą pracę mieszkańcom Różnowej. Za wykoszenie trawy, za zlikwidowanie nieczynnej studni na parkingu przy plebanii. Bóg zapłać za tą pracę dla parafii. Zawsze przychodzą ci sami parafianie z każdego rejonu…
  8. W najbliższą niedzielę 21 lipca będziemy modlić się za Seminarium Duchowne w Tarnowie. Składka na tacę w najbliższą niedzielę idzie na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Proszę o ofiary na ten cel.
  9. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii ze wspomnieniem Św. Krzysztofa będzie w niedzielę za dwa tygodnie 28 lipca. Zachęcam by poświęcić swoje pojazdy.
  10. Dzisiaj rozpoczyna się odpust w Dobrej i trwa do wtorku. Szczegóły na afiszu szklana tablica. Duszpasterze Dobrej zapraszają.
  11. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół rodzinom w tym tygodniu Paulina i Stanisław Frys, Majchrzak Zofia, Klimek Bożena i Piotr, Smoter Czesława i Adam, Dyląg Agata i Adam. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. Na ten tydzień kościół dajemy pod opiekę rodzin Papież Iwona i Stanisław, Wilczek Urszula i Józef, Moskal Anna i Tadeusz, Czyż Irena i Grzegorz, Szewczyk Bogdan. Sprzątanie w sobotę od godziny 9:00.
  12. W liturii tego tygodnia w poniedziałek wspomnienie Św. Bonawentury bpa. i dok. Kość., we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel, we czwartek wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy kapł. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy błog. Bożego i zdrowia.
  13. Zachęcam do nabywania prasy religijnej.

WIELKI TYDZIEŃ - TRIDUUM PASCHALNE - CZUWANIA

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2024
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

Rekolekcje Szkolne w Wielkim Poście dla Dzieci i Młodzieży - szkoła podstawowa