VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

12-05-2024

1. Przeżywamy siódmą niedzielę Wielkanocy z Chrystusem Zmartwychwstałym kończymy dzisiaj z naszymi Dziećmi od Pierwszej Komunii Biały Tydzień, obchodzimy też rocznicę Pierwszej Komunii Dzieci z klasy czwartej.
  2. Dzisiaj msze święte w porządku niedzielnym z dodatkową msza świętą o godzinie 12:00. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
  3. W tygodniu msze święte przez cały tydzień, rano o godzinie 7:00, wieczorem o godzinie 18:00 z Nabożeństwem Majowy. Serdecznie zapraszam na majówki, zwłaszcza dzieci.
  4. Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne z ostatniej niedzieli na remont naszej piwnicy na plebanii, jest to kwota 3758. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Najbliższa niedziela 19 maja to niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończymy Czas Wielkanocny w Kościele, w następny poniedziałek 20 maja obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny. Zielone Świątki.
  6. W najbliższą niedzielę, 19 maja Nasi Strażacy, jak co roku, będą kwestować do puszek, czyli zbierać ofiary przed wejściem na plac kościelny na działalność Naszej Jednostki. Wesprzyjmy Ich naszymi ofiarami, bo zawsze przychodzą nam z pomocą gdy się coś dzieje.
  7. Bóg zapłać pewnej rodzinie dziecka Pierwszokomunijnego za zakupienie trzech jednakowych obrusów na boczne ołtarze do naszego kościoła. Bóg zapłać.
  8. Bóg zapłać rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarę dla kościoła 1000 złotych. Zakupiliśmy za to porządne ampułki wraz z tacką do odprawiania mszy świętej oraz porządne żelazko bezprzewodowe. Bóg zapłać.
  9. Bóg zapłać pewnej rodzinie z parafii za ofiarowanie 2000 tysięcy złotych. Zakupiliśmy za tą ofiarę dwa porządne odkurzacze Kercher do sprzątanie kościoła oraz kosiarkę wózkową potrzebną do koszenia trawy koło kościoła. Bóg zapłać.
  10. We środę po majówce około 19:00 zapraszam na spotkanie do kościoła rodziców klasy VII. Sprawy egzaminu przed bierzmowaniem. Zapraszam.
  11. W piątek po majówce około 19:00 zapraszam na spotkanie rodziców klasy VIII.
  12. Spotkanie Służby Maryjne będzie w sobotę o godzinie 9:00. Zaprasza.
  13. Serdeczne Bóg zapłać kilku Panom z Centrum Góra za wykoszenie trawy przy nowym cmentarzu. Bóg zapłać Panu Tomaszowi Pala z wykoszenie trawy na nowym cmentarzu.
  14. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół rodzinom w tym tygodniu Papież Maria i Stanisław, Sewiłło Agata i Paweł, Dyląg Teresa i Władysław, Matacz Mariola i Aleksander, Łazarczyk Józefa i Leszek. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. Na ten tydzień kościół dajemy pod opiekę rodzin Kokoszka Małgorzata i Józef, Sułkowska Ilona, Urszula Sławomir Duda, Undas Maria i Kazimierz, Ligas Małgorzata i Jacek Sprzątanie w sobotę od godziny 9:00.
  15. W liturgii tego tygodniowe wtorek święto Św. Macieja Apostoła, we czwartek święto Św. Andrzeja Boboli kapł. męczn. patrona Polski dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Andrzeja, w tym dniu obejmijmy modlitwą Naszego Biskupa Andrzeja. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy błog. Bożego i zdrowia.
  16. Bóg zapłać rodzicom, dzieciom z Białego Tygodnia za ofiary na misje 17 dzieci 1700zł.
  17. Sprzątanie kościoła po Komunii rodziców w poniedziałek od 9:00.

WIELKI TYDZIEŃ - TRIDUUM PASCHALNE - CZUWANIA

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2024
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

Rekolekcje Szkolne w Wielkim Poście dla Dzieci i Młodzieży - szkoła podstawowa